Edebiyat Tutkunu Öğrenciler Nevşehir'de
Edebiyat Tutkunu Öğrenciler Nevşehir'de
NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Sivas'ın Gemerek ilçesindeki Şehit Binbaşı Mehmet Aras Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören edebiyat tutkunu öğrenciler, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)'yü ziyaret etti.
Öğrenciler, üniversitenin tarihi ve kültürel zenginliğini yerinde görme fırsatı buldu.
NEVÜ Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER) personeli Arş. Gör. Dr. Burcu Şimşek Yağlı tarafından karşılanan öğrencilere, üniversitenin kütüphanesi, kongre ve kültür merkezi, spor tesisleri, kariyer planlama merkezi, öğrenci yaşam merkezi, fakülte ve bölümlerinin yanı sıra, Nevşehir'in tarihi ve kültürel zenginlikleri hakkında bilgiler verildi.
Öğrenciler, NEVÜ'nün sahip olduğu imkanlardan ve şehrin güzelliklerinden çok etkilendiklerini ifade ettiler.
Öğrencilerden biri, "Gerçekten çok güzel bir yer. Hem üniversite hem de şehir çok etkileyici. Burada eğitim almak ve yaşamak isterim" dedi.
Diğer bir öğrenci ise, "Üniversitenin kütüphanesi ve kongre merkezi çok büyük ve modern. Ayrıca spor tesisleri de çok iyi. Nevşehir'in tarihi ve kültürel zenginlikleri de görülmeye değer" diye konuştu.
NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Rektör Aktekin, " Edebiyat tutkunu öğrencilerimizi üniversitemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Üniversitemizin sahip olduğu imkanları ve Nevşehir'in güzelliklerini yerinde görme fırsatı buldular. Öğrencilerimize gelecek yaşamlarında başarılar diliyorum" dedi.
Nevşehir HABERİ
Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.